Unknown character set: 'utf8_polish_ci' News - Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu "BASZTA"

» Krzysztof 8. w plebiscycie!

Krzysztof Śniadecki zajął 8 miejsce w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Pałuk 2012 organizowanym przez Tygodnik Lokalny Pałuki. Drugi z reprezentantów Baszty Marcin Szymczyk zajął 21 miejsce. Gratulujemy!

MIHAU dnia March 21 2013 18:31:36 32 Komentarzy · 3327 Czytań · Drukuj
» I po mistrzostwach

Ostatnia impreza w której udział brał zawodnik Baszty nie okazała się szczęśliwa. W niemieckiej miejscowości Lauffen, po bardzo dobrych treningach Krzysztof Śniadecki przystępował pełen optymizmu do treningu czasowego. Jak się okazało ten optymizm był trafny, bo do pierwszego biegu stanął na 3 polu startowym otoczony trójką Estończyków, jak się później okazało Medalistów Mistrzostw Europy. Pierwszy bieg, a zarazem ostatni dla zawodnika z nr 54 na łodzi nie okazał się szczęśliwy już od startu. Po tym jak został "zamknięty" przez zawodników startujących po jego prawej i lewej stronie został uderzony w dziób łodzi przez kolejnego zawodnika, co naruszyło konstrukcję łodzi. Po kilku okrążeniach i powolnym otwieraniu się dna Krzyś zakończył wyścigi kąpielą zostawiając na nimieckim akwenie sporą część łodzi. Po powrocie do Polski Krzysztof trafił do szpitala, a dziś już przebywa w domu. Życzymy powrotu do zdrowia!

MIHAU dnia March 21 2013 18:30:39 20 Komentarzy · 3154 Czytań · Drukuj
» ME T-550

Lauffen to najbliższy cel naszego zawodnika do którego musi się udać. To tam przyjdzie walczyć Krzysztofowi Śniadeckiemu w Mistrzostwach Europy w klasie T-550. To tam w 2008 roku Krzysztof zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy, liczymy przynajmniej na powtórkę tego osiągnięcia.

MIHAU dnia March 21 2013 18:30:14 32 Komentarzy · 3421 Czytań · Drukuj
» Tytłu był tak blisko!

Marcin Szymczyk w norweskiej miejscowości Flosta w Mistrzostwach Europy zgromadził 1100 pkt i tym samym zwyciężył w wodnych zmaganiach, niestety podczas kontroli technicznej okazało się że ze sprzętem Marcina jest coś nie tak i został zdyskwalifikowany. Podobny los spotkał drugiego zawodnika mistrzostw reprezentującego Estonię Matthiasa Agura. Tym samym Mistrzem Europy w klasie GT-30 został szwed Anton Wighartsso przed swoim kolegą z reprezentacji Douglasem Mattonem i reprezentującym Estonię Valentinem Bassowem.

MIHAU dnia March 21 2013 18:29:56 28 Komentarzy · 3359 Czytań · Drukuj
» Mistrzostwa Europy w klasie GT-30

Już jutro w nadmorskiej miejscowości Flosta w Norwegi rozpoczną się Mistrzostwa Europy w klasie GT-30, w której jedynym reprezentantem kraju startującym w zawodach będzie broniący czarno-żółtych barw Marcin Szymczyk. Po udanych startach w tym roku liczymy na wysoką pozycję Marcina!

MIHAU dnia March 21 2013 18:29:36 27 Komentarzy · 3199 Czytań · Drukuj
» Motorowodne Mistrzostwa Polski zakończone!

W szczęśliwym dla Polskich zawodników Skulsku w którym Nasz kraj wzbogacił się o 3 medale Mistrzostw Świata i Europy, w finałowej rozgrywce o Mistrzostwo Polski w poszczególnych klasach zmagali się nasi zawodnicy. W klasie T-550 po bardzo ciekawej walce Krzysztof Śniadecki zajął 2 miejsce, a jego klubowa koleżanka Aneta Nogaj 5. W klasie OSY-400 Michał Kausa już w pierwszym biegu zakończył zmagania po tym jak uległ wypadkowi, ostatecznie w tej eliminacji został sklasyfikowany na 5 miejscu. Niestety nie dane wystartować było w Skulsku Sławomirowi Skowrońskiemu i Marcinowi Szymczykowi, pierwszy z powodu urazu ręki nie mógł wziąć udziału w zawodach a drugi, startujący w klasie GT-30 z powodu rozgrywania ME w klasie T-400 nie mógł wystartować. Jako, że Skulsk był ostatnią Eliminacją MMP poznaliśmy Mistrzów w poszczególnych kategoriach i tak w klasyfikacji generalnej w klasie T-550 Krzysztof Śniadecki zajął 2 miejsce, Aneta Nogaj 4. Marcin Szymczyk stanął na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej w klasie T-400/GT-30 jednak był najlepszy z zawodników starających z silnikami 4-suwowymi. W klasie OSY-400 debiutujący w tym roku Michał Kausa zajął 6 miejsca, natomiast na 7 pozycji został sklasyfikowany Sławomir Skowroński w klasie S-550.

MIHAU dnia March 21 2013 18:29:11 30 Komentarzy · 3178 Czytań · Drukuj
» Finały Mistrzostw Polski!

W ten weekend Skulsk będzie gospodarzem ostatniej Eliminacji Mistrzostw Świata w klasie F4S oraz Mistrzostw Europy w klasie T-400, niestety w tych klasach nie zobaczymy zawodników reprezentujących Tower Power Żnin. Nasi motorowodniacy na skulskim akwenie rywalizować będą w finałowej eliminacji Mistrzostw Polski i tak w klasie T-550 ujrzymy Krzysztofa Śniadeckiego oraz Anetę Nogaj. W klasie S-550 wystartuję Sławomir Skowroński, a w klasie OSY-400 Michał Kausa. Serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych motorowodnych wrażeń do Skulska!

MIHAU dnia March 21 2013 18:28:46 29 Komentarzy · 15857 Czytań · Drukuj
» Międzyrzec szczęśliwy dla Naszych zawodników!

Wczoraj w Międzyrzecu Podlaskim zakończyła się kolejna eliminacja Motorowodnych Mistrzostw Polski. Do tej odległej miejscowości udała się 3 zawodników żnińskiego klubu, startując w 2 klasach. W klasie T-550 wystartował Krzysztof Śniadecki który zajął 2 miejsce a tuż za nim uplasowała się Aneta Nogaj, natomiast w klasie OSY-400 Michał Kausa zajął 3 miejsce.

MIHAU dnia March 21 2013 18:28:25 33 Komentarzy · 3119 Czytań · Drukuj
» Międzyrzec po raz pierwszy!

W ten weekend po raz pierwszy w swojej historii Międzyrzec Podlaski będzie miejscem gdzie zmagać będą się najlepsi polscy motorowodniacy w III eliminacji Mistrzostw Polski. Na międzyrzeckim akwenie ujrzymy zawodników startujących w klasach O-125 JT-250 F4S, a także w klasach w których startują Nasi zawodnicy - T-550 GT-30 oraz OSY-400.

MIHAU dnia March 21 2013 18:27:41 38 Komentarzy · 3737 Czytań · Drukuj
» Nieudana impreza dla Marcina

W pierwszym dniu zmagań w Mistrzostwach Świata w klasie GT-30, w fińskiej miejscowości Forby, jedyny reprezentant kraju Marcin Szymczyk po treningu czasowym zajął 8 miejsce. W pierwszym biegu płynąc na 3 pozycji miał kolizję w wyniku której awarii uległ układ kierowniczy i ostatecznie ten biegł ukończył na 7 pozycji. W drugim biegu znowu Marcina spotkała drobna awaria i ten bieg również ukończył na 7 pozycji. Jutro poznamy Mistrza Świata, licząc na poprawę pozycji Marcina! Ostatecznie Marcin został zdyskwalifikowany!

MIHAU dnia March 21 2013 18:27:20 27 Komentarzy · 3739 Czytań · Drukuj
» Mistrzostwa Świata GT-30

W najbliższy weekend w fińskiej miejscowości Forby odbędą się Mistrzostwa Świata w klasie GT-30. Na tą imprezę wybiera się reprezentant Baszty, a zarazem kadrowicz w tej klasie Marcin Szymczyk.

MIHAU dnia March 21 2013 18:26:19 31 Komentarzy · 3428 Czytań · Drukuj