Unknown character set: 'utf8_polish_ci' Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu "BASZTA" Nasi na podium
Dodane przez MIHAU dnia July 25 2014 17:31:15

Podczas ostatnich 3 eliminacji Mistrzostw Polski na podium stawali Nasi zawodnicy, dwukrotnie na drugim miejscu podium stawał Dariusz Nogaj, raz sztuka ta udała się Michałowi Kausa który zajął 3 miejsce.
Do Myśliborza w klasie T-550 przyjechała czwórka zawodników, w trzech biegach które się odbyły Darek zdobył 769 pkt co dało mu drugą pozycję, gorzej poszło Michałowi, który w stawce 6 zawodników z 285 pkt zajął ostatnie miejsce.
Kolejną imprezą, która odbyła się w Polsce były Mistrzostwa Świata w Chodzieży w klasie OSY-400. W stawce 26 zawodników nie udało się Michałowi awansować do Finału A. W biegu repsażowym zajął 5 miejsce - pierwsze, które nie dawało awansu. Lepiej poszło Darkowi, który w międzynarodowym gronie ponownie zajął 2 miejsce. Zawody zostały przerwane po pierwszym niedzielnym biegu w klasie OSY-400, w którym doszło do kolizji pomiędzy reprezentantem USA a Estończykiem. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń w szpitalu zmarł reprezentujący Estonię Raivo Peetsmann.
Dwa Tygodnie po Chodzieży do Międzyrzeca Podlaskiego udał się Michał by wystartować w kolejnej eliminacji MP. Po udanym treningu czasowym w którym Michał zajął 3 miejsce, w pierwszym biegu udało mu obronić się tą pozycję. Niedzielne biegi z powodu zbyt silnego wiatru zostały odwołane i tym samym pierwsze podium Michała w tym sezonie stało się faktem. Należy dodać, że srebrny medal Mistrzostw Świata zajął wychowanek Baszty Marcin Szymczyk, aktualnie reprezentujący Klub Sportowy 51 - GRATULUJEMY!
Do końca sezonu w Polsce została jedna Eliminacja Mistrzostw Polski w Skulsku w klasie OSY-400 w której Wystartuje Michał, dla Darka będzie to najważniejsza impreza w tym sezonie - Mistrzostwa Europy T-550,do której mocno się przygotowuje .